Ebook o edukacji zdalnej

Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł stworzenia swego rodzaju prezentu dla subskrybentów, klientów i sympatyków projektu Nauczyciel w sieci. Wybór padł na ebook o edukacji zdalnej pełen inspiracji dla nauczycieli pracujących na różnych etapach edukacji. Do współpracy zaprosiliśmy autorów kursów online dostępnych na stronie kursy.nauczycielwsieci.pl – powstały teksty, które podzieliliśmy na trzy kategorie:

  • inspiracje
  • refleksje
  • scenariusze

Teksty opublikowane w ebooku „Zdalnie. Jak pracować z uczniami na odległość?” są przeznaczone dla nauczycieli pracujących z uczniami z różnych etapów edukacji – od klas 1-3 po szkołę ponadpodstawową. A czego możecie spodziewać jeśli chodzi o tematykę? Począwszy od refleksji na temat roli relacji w edukacji online, przez najciekawsze TIK-owe odkrycia, po scenariusze lekcji, które zachęcą uczniów do aktywności i kreatywności.

Ze względu na rozpiętość tematyczną, ale i różny ton tekstów wierzymy, że każdy z Was znajdzie w tym ebooku coś ciekawego dla siebie. Bardzo dziękujemy Danucie Kitowskiej, Izabelli Bartol, Joannie Hofman, Katarzynie Włodkowskiej, Maciejowi Danielukowi, Magdzie Łukasik i Mateuszowi Łyskowi za ich wkład w powstanie tego zbioru.

Życzymy miłej lektury! Ebook można pobrać klikając na przycisk poniżej:

Pamiętajcie! Ebook udostępniamy bezpłatnie, ale prosimy aby nie kopiować czy publikować w innych miejscach zawartych w nim treści. Cytowanie jest dozwolone po podaniu linka do strony Nauczyciel w sieci. Korzystanie ze scenariuszy, szablonów czy notatek graficznych na lekcjach jest oczywiście dozwolone.