Moc płynąca z sieciowania Dyrektorów

Na naszym ostatnim spotkaniu członków Klubu Dyrektorów NwS poprosiliśmy chętnych o napisanie nam w kilku słowach, co daj im udział w Klubie. Zaskoczyły nas trzy cudowne wiadomości od Dyrektorów, które spłynęły na naszą skrzynkę mailową.
Jesteś Dyrektorem szkoły i brakuje Ci możliwości wymiany doświadczeń z innymi Dyrektorami? Szukasz miejsca przyjaznego rozwojowi i stworzonego właśnie z myślą o Dyrektorach?
Może te trzy historie pomogą Ci podjąć decyzję o dołączeniu do nas.

Poznaj opinię Agnieszki Półchopek o Klubie Dyrektorów NwS

       Klub Dyrektorów Nauczycieli w Sieci to wyjątkowa formuła przyjacielskich spotkań dyrektorów z ekspertami z dziedziny nowoczesnego zarządzania, rozwoju edukacji, wykorzystywania technologii, budowania wizerunku szkoły oraz dobrych relacji, wspierania kadry nauczycielskiej i ochrony przed wypaleniem. Klub jest miejscem, które mnie inspiruje, dodaje energii i wzmacnia w codziennej pracy, daje konkretne rozwiązania i narzędzia do budowania szkoły jako nowoczesnej organizacji, w której każdy jest ważny – uczeń – rodzic – nauczyciel- dyrektor. Dzięki nowoczesnej platformie spotkań przy stolikach możemy porozmawiać o problemach z dyrektorami z całej Polski. Niepowtarzalną atmosferę klubu tworzą wspaniali prowadzący dr Danuta Kitowska, dr Monika Kłos i Dawid Łasiński „Pan Belfer”.
        Dzięki inspiracji płynącej z tych spotkań udało nam się  kreatywnie realizować zdalne nauczanie i aktywizować uczniów, przygotować im przyjazny powrót na zajęcia stacjonarne, pielęgnować relacje w zespole, wykorzystywać nabyte kompetencje technologiczne do celów nie tylko edukacyjnych, ale również sprawnego zarządzania szkołą i przeniesienia sporej części administracji na platformę Teams, która już z nami pozostanie. 

Agnieszka Półchłopek
wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku

A tak o Klubie Dyrektorów mówi Łukasz Widera

Łukasz Widera

Decyzja o zapisaniu się do klubu dyrektorów NwS była strzałem w dziesiątkę. Zaproponowane przez organizatorów formy doskonalenia pozwoliły na „świeże” spojrzenie na rolę jaką pełnię w edukacji. Szkolenia i rozmowy, w których uczestniczyłem niosły ze sobą ogromną dawkę motywacji i inspiracji do lepszej jakościowo pracy. Spotkania z zaproszonymi ekspertami edukacyjnymi oraz rozmowy przeprowadzane z „pozytywnie zakręconymi” dyrektorami z całej Polski pozwoliły na wymianę wiedzy i doświadczeń i były źródłem wielu refleksji w kierunku pozytywnych zmian w mojej szkole. Zmian, które już się dzieją, pomimo tak długiego okresu izolacji i edukacji na odległość. Każdemu dyrektorowi, któremu zależy na rozwoju własnym nauczycieli, uczniów i szkoły polecam skorzystanie z propozycji Klubu Dyrektorów NwS!

Łukasz Widera

Mirosław Barć rekomenduje Klub Dyrektorów NwS tymi słowami

Mirosław Barć

Dlaczego warto być  w Klubie Dyrektora NWS?

Dołączyłem do Klubu pół roku temu i uważam to za jedną z lepszych decyzji zawodowych. Przede wszystkim jest to przestrzeń dla dyrektorów szkół – grupy zawodowej, od której wiele zależy w polskich szkołach. Często jednak pozostają oni dość samotni w swoich działaniach.

Klub Dyrektora NWS pozwala na uzyskanie wsparcia od jego inicjatorów, zapraszanych ekspertów, jak i innych uczestników. Formuła klubu pozwala na rozmowę, wymianę doświadczeń i wspólne szukanie rozwiązań. Omówienie tematu z innymi dyrektorami pozwala na utwierdzenie się w słuszności swoich decyzji czy pomysłów lub ich zweryfikowanie czy ulepszenie. Dla przykładu po jednym ze spotkań zweryfikowaliśmy (pani dyrektor mojej szkoły również uczestniczy w spotkaniach) harmonogram wdrażania nauczania hybrydowego w szkole i doprecyzowaliśmy planowany w tym czasie projekt edukacyjny.

Wiedza przekazywana podczas spotkań ma charakter bardzo praktyczny i jest omawiana w przystępny sposób. Często przedstawiane są konkretne rozwiązania do wprowadzenia „od zaraz” np. promujących pozytywny wizerunek szkoły. Tematyka spotkań zawsze jest adekwatna do bieżących wydarzeń w polskiej oświacie.

W końcu niezwykle ważne jest to, że udział w klubie to często przypomnienie, że dyrektor ma dbać nie tylko o szkołę, uczniów i nauczycieli, ale również o siebie. To ciągła zachęta do pielęgnowania balansu między życiem zawodowym i prywatnym. Każde spotkanie to czas przeznaczony raz w miesiącu na rozwój dyrektora, zatrzymanie się, oderwanie się na chwilę od szkolnych problemów, wypicie realnej kawy w wirtualnym i inspirującym towarzystwie. Zapewniam, że warto dołączyć.

Mirosław Barć

Dołącz do Klubu Dyrektorów NwS

Klub Dyrektorów NwS to internetowa społeczność dyrektorów szkół z całej Polski, którzy są gotowi czerpać inspirację od ekspertów edukacyjnych i wymieniać się wiedzą między sobą. Co miesiąc spotkamy się online z gościem, który wprowadzi nas w ważny temat dla liderów szkół. Przy wirtualnych stolikach, w ramach sieciowania, będziemy omawiali poruszane tematy.
Uczestnictwo w Klubie Dyrektorów NwS to szansa na Twój rozwój osobisty i zawodowy w przyjaznej atmosferze.