pomysły na wykorzystanie Wakelet spaces

Spędzacie dużo czasu w sieci na poszukiwaniu inspiracji i materiałów na swoje lekcje? Na pewno wiecie, że w przestrzeni internetowej znajduje się mnóstwo bezpłatnych i płatnych zasobów, a na dodatek ciągle powstają nowe. Nawet jeśli jesteśmy zaprawionymi w walce z chaosem informacyjnym, dobrze znającymi narzędzia TIK nauczycielami, zdarza nam się zwątpić w nasze możliwości zbierania i porządkowania wszystkich potrzebnych nam informacji i materiałów.

Z pomocą przychodzi nam Wakelet, bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możemy szybko, sprawnie i z łatwością zebrać interesujące nas cyfrowe zasoby (tekst, zdjęcia, dokumenty PDF, filmy itd.), zapisać je w stworzonych przez nas kolekcjach, a następnie udostępniać je do wglądu lub do edycji innym osobom. Dzięki temu nie tylko możemy uporządkować nasze materiały i internetowe znaleziska, ale także efektywnie współpracować z innymi, m.in. z naszymi uczniami i nauczycielami z naszej szkoły.

Ostatnio Wakelet wprowadził nową, rewelacyjną funkcjonalność: Wakelet Spaces (Przestrzenie Wakeleta). Teraz jesteśmy w stanie tworzyć w ramach naszego konta osobne profile, które mogą nam służyć jako przestrzenie na kolekcje poświęcone określonej tematyce lub jako miejsce do współpracy z określoną grupą ludzi. Wszystko to bezpłatnie i bez limitów!

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają Wakelet Spaces i jak z nich korzystać, zapraszam Was do obejrzenia poniższego filmu:

Jeśli nie wiecie jeszcze, w jaki sposób moglibyście wykorzystać Wakelet Spaces, skorzystajcie z moich podpowiedzi. Poniżej zamieszczam 18 pomysłów na wykorzystanie Przestrzeni Wakeleta:

Autorką wpisu jest Agnieszka Halicka – Nauczycielka, trenerka, adminka, youtuberka, członkini społeczności Superbelfrzy RP, ambasadorka Genially i Wakeleta.

Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat pasjonatka nowoczesnych technologii w edukacji. Pracuje jako nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie i jako trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli. Publikuje na blogach i w czasopismach. Jest administratorką grup na Facebooku: Genially – oficjalna, polska grupa, Wakelet Polska oraz EduTriki nauczycieli – TIK jakiego nie znasz.

Prowadzi kanał eduTriki w serwisie YouTube oraz stronę na Facebooku: EduTriki – Agnieszka Halicka. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Jest Ambasadorką Genially i Ambasadorką Wakeleta w Polsce. Należy do grona Microsoft Innovative Educator Expert. Stara się uczyć innowacyjnie oraz zarażać swoją pasją uczniów i nauczycieli.

Spodobały Ci się pomysły Agnieszki?
W sklepie Nauczyciel w sieci pojawił się już kurs online o Genially.